[Great Brick War] - s02e02 - ISLAND OF DOMINATION

Περισσότερα
10/07/2019 07:03 #735 από Paintballman
Η κατασκευή αφορά το πρώτο από τα τρία μέρη την "solo αποστολής" που μου δόθηκε στο Great Brick War του Eurobricks.

Αφορά την αποστολή μιας task force σε ένα νησί, να ερευνήσει σχετικά με την χρήση του νησιού σαν ενδιάμεσο σταθμό από εμπόρους ναρκωτικών


GENERAL MAP i16

"They smashed through the clouds into the light of the moon - Their steeds were full charging, called destruction and doom - 'Twas as if all hell had broke loose on this night - And all in all it was a terrible sigh -   Now we are taken unto the island of domination"

Judas Priest, Island of Domination

[/url]


Η ομάδα φτάνει στο νησί με τρία σκάφη, και μετά την αποβίβαση των στρατιωτών, δημιουργούν περίμετρο για να ξεφορτώσουν τον εξοπλισμό

[img


[img


[img


[img


[img


[img


[img






Η Task Force αποτελείται από την 7η Διμοιρία της Hell Legion μαζί με medic των Πεζοναυτών και στοιχείο επικοινωνιών της "Κρυπτεία" της Μυστικής Υπηρεσίας της Plantasea

[img


[img




H ομάδα έχει φτάσει σε μια παραλία δίπλα σε μια σπηλιά από την οποια ξεκινούν διάφορα τουνελ για το εσωτερικό του νησιού

[img




Στο έδαφος πάνω από την παραλία, οι στρατιώτες κατασκευάζουν ένα σημείο παρατήρησης. Ο ανιχνευτής λοχίας Tatonga μαζεύει βλάστηση για ην παραλλαγή του σημείου ενώ ο ελευθερος σκοπευτής της ομάδας ελέγχει την περιοχή

[img


[img


[img


[img




Από τα τρία σκάφη που έφτασαν στο νησί, η Ζodiac θα μείνει κρυμμένη στην σπηλιά σε περίπτωση που χρειασθεί άμεση εκκένωση

[img


[img




Η task force θα χρησιμοποιήσει ένα τουνελ σαν βάση, τουνελ το οποίο επικοινωνεί με το πάνω μέρος του εδάφους

[img


[img


[img



Η πίσω πλευρά της κατασκευής

[img



Κάποιοι από τους χαρακτήρες

[img



Το νεο "studio" στο σπίτι για φωτογράφιση

[img
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": BoBKiD, PantelisM, Giggs, Mpyromaxos, lego whisperer

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10/07/2019 12:57 #738 από BoBKiD
Απαντήθηκε από BoBKiD στο θέμα [Great Brick War] - s02e02 - ISLAND OF DOMINATION
Από τα καλύτερά σου! Το επίπεδο ανεβαίνει όλο και περισσότερο σε κάθε νέο MOC.

Η παραλία είναι τέλεια ανάγλυφη και η βλάστηση όπως πρέπει. Μου αρέσει πολύ το ότι είναι playable, με το κρυσφήγετο και την σπηλιά!

Thumbs up!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paintballman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11/07/2019 08:38 #743 από PantelisM
Απαντήθηκε από PantelisM στο θέμα [Great Brick War] - s02e02 - ISLAND OF DOMINATION
Kανονική υπερ παραγωγή!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11/07/2019 15:56 #746 από lego whisperer
Απαντήθηκε από lego whisperer στο θέμα [Great Brick War] - s02e02 - ISLAND OF DOMINATION
Συγχαρητήρια!Απίθανη δουλειά και τι εξαιρετικές λεπτομέρειες!Η βλάστηση μου έκανε τρομερή εντύπωση και επίσης ο ιχνηλάτης!Καλή lego συνέχεια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paintballman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11/07/2019 23:38 #751 από Mpyromaxos
Απαντήθηκε από Mpyromaxos στο θέμα [Great Brick War] - s02e02 - ISLAND OF DOMINATION
Θα συμφωνήσω και εγώ με το Μπάμπη!
Από τα καλύτερα σου Moc γενικά!
Προσεγμένο παντού από την αρχή μέχρι το τέλος και με πολύ όμορφες λήψεις! :cheer:

Give me beer or give me death..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paintballman

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12/07/2019 05:53 - 12/07/2019 05:54 #761 από Paintballman
Απαντήθηκε από Paintballman στο θέμα [Great Brick War] - s02e02 - ISLAND OF DOMINATION

BoBKiD έγραψε: Από τα καλύτερά σου! Το επίπεδο ανεβαίνει όλο και περισσότερο σε κάθε νέο MOC.

Η παραλία είναι τέλεια ανάγλυφη και η βλάστηση όπως πρέπει. Μου αρέσει πολύ το ότι είναι playable, με το κρυσφήγετο και την σπηλιά!

Thumbs up!


Ευχαριστώ Μπάμπη...Build, build, build είναι η απάντηση για την βελτίωση



lego whisperer έγραψε: Συγχαρητήρια!Απίθανη δουλειά και τι εξαιρετικές λεπτομέρειες!Η βλάστηση μου έκανε τρομερή εντύπωση και επίσης ο ιχνηλάτης!Καλή lego συνέχεια!


Σ'ευχαριστώ Σαράντη. Μεγάλο μέρος της βλάστησης τοποθετήθηκε με λαβίδα μοντελισμού



Mpyromaxos έγραψε: Θα συμφωνήσω και εγώ με το Μπάμπη!
Από τα καλύτερα σου Moc γενικά!
Προσεγμένο παντού από την αρχή μέχρι το τέλος και με πολύ όμορφες λήψεις! :cheer:


Ευχαριστώ Γιώργο. Βοήθησε στις λήψεις το νέο home-studio που στήνω (θέλει αρκετή βελτίωση ακόμα)
Last edit: 12/07/2019 05:54 by Paintballman.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mpyromaxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.290 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ